Виховуємо здорову дитину в умовах сьогодення
Кожному батькові чи матері хочеться, щоб їхня дитина була не тільки найкрасивішою та найрозумнішою від усіх, а насамперед, щоб вона росла здоровою. Формування та зміцнення здоров’я дітей розглядається як справа державної ваги, це спільна робота суспільства, дошкільного навчального закладу, родини і навіть самої дитини.
Повноцінне здоров’я і гармонійний фізичний розвиток дитини – те, до чого прагнуть всі батьки. Для реалізації цієї мрії потрібні не тільки раціональне харчування, позитивний психоемоційний фон, але і формування хороших звичок, грамотно організований процес фізичного виховання.
Дуже важлива допомога сім’ї в налагодженні нормального життя малюка в дитячому садку: дати їй можливість поступово звикати до нових умов. Батьки повинні забезпечити дошкільну установу повною інформацією про здоров’я дитини. Режиму сну і харчування, дієти, прийнятих в дитячім садку, потрібно дотримуватись і удома. Вихователям набагато легше працювати, якщо в домашніх умовах продовжується формування звичок, що виробляються в дитячому садку: – умиватися; – приймати увечері душ; – мити ноги влітку і перед денним сном; – стежити за станом рук, мити їх після прогулянки; – користуватися унітазом і туалетним папером; – чистити зуби і полоскати рот після їжі; – правильно застосовувати предмети індивідуального користування – гребінець, рушник, носову хустку. Дорослі повинні хвалити дитину за прояв самостійності, правильне виконання гігієнічних процедур.
У вихованні здорової дитини найважливішою умовою є рухова активність, вона сприятливо впливає на організм, що формується. Фізичне здоров’я є основною умовою морального і духовного здоров’я дитини. Від ставлення дитини до свого здоров’я багато в чому залежить його збереження та зміцнення в майбутньому.
Навчити дитину берегти і зміцнювати своє здоров’я, головне завдання сьогодення. У дошкільному дитинстві формуються основні риси особистості, тому важливо саме у цей період прищепити дитині потребу у здоровому способі життя. Саме тому сім’я та дошкільний заклад мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання нею елементарних знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок (чистити зуби, мити руки, їсти здорову їжу, робити ранкову гімнастику…). Дитина повинна знати та розуміти проблему формування, збереження, зміцнення та відновлення свого здоров’я, а також уміти дотримуватися правил здорового способу життя.
Діти мають розуміти, що майбутнє кожного, як і держави в цілому, за здоровими поколіннями, бо фізично і морально здорова людина здатна творити і приносити користь іншим.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.