пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

«У країні Відчуттів»

В групі 4 р.ж. «Сунички» (вихователь Амельченко Н.О.) пройшов колективний перегляд заняття з розвитку пізнавальних здібностей дошкільників  за допомогою органів чуття.
Вихованці потрапили до чудової країни, де навчались відгадувати загадки, грати в цікаві ігри.
Діти засвоїли знання про основні органи чуття (очі, ніс, вуха, пальці рук) та вчились за їх  допомогою  знаходити відмінності на картинках, розрізняти звуки, запахи, предмети на дотик.
Подорож до країни Відчуттів, сприяла розвитку дрібної моторики рук, мислення,пізнавального інтересу молодших дошкільників, вихованню бережливого відношення до свого організму.




четвер, 27 лютого 2020 р.

«Допоможи котику»

В групі 3 р.ж. «Сонечко» (вихователь Бусигіна Н. О.) пройшов колективний перегляд заняття щодо вивчення геометричних понять найменшими дошколятами.
Малеча  допомагала  Котикові  складати геометричні фігури за кольором, залатали килимок за формою  вивчених фігур,  збирали  зернятка, яке розсипала бешкетниця Мишка.
Педагог впроваджує в практику своєї роботи інноваційну методику Нікітіних «Розвиваючі ігри: кубики, ігри типа Танграм». Елементи цієї технології вже почали вивчати діти раннього  віку  групи «Сонечко». виконавши цікаве завдання «Ковдра для Мишки».
Проведене заняття сприяло сенсорному  та пізнавальному  розвитку малюків, розвитку їх пам’яті, уваги, дрібної моторики.





середа, 26 лютого 2020 р.

Інтелектуальний розвиток дошкільників

На виконання річного плану роботи та з метою вирішення пріоритетного  завдання, в ЗДО пройшла тематична педрада «Інтелектуальний розвиток дошкільників за інтелектуальними картами».
Педагогами закладу були обговорені питання,  що сприяють підвищенню якості освіти . Акцентована увага на розвитку емоційного інтелекту дошкільників, що сприяє підвищенню їх академічної успішності.
Визначена  роль інтелект-карти в професійному житті сучасного педагога, в освітньому процессі.
Педагогами груп представлена презентація виготовлених інтелектуальних карт за темами: «Моя країна - Україна», «Сім’я», «У світі казок», «Подих весни», «Ой, весела в нас зима», «У осені всюди порядок», «Здрастуй, літо», «Ігри та іграшки». Проведена педрада сприяла підвищенню професійної майстерності педагогів з питань інтелектуального розвитку дошкільників.



«Стежиною рідної мови»

На виконання плану заходів з національно – патріотичного виховання дошкільників, в групі 6 р.ж. «Морячки» (вихователі Базаря І.П., Якущенко С. В.) пройшов літературний марафон «Стежиною рідної мови».
Майбутні першокласники показали знання творів українських  поетів, а педагоги та батьки продемонстрували знання українських народних пісень і  казок.
Дошколята познайомили своїх батьків з авторською казкою «Овочево-фруктова трилогія» (автор  вихователь Базаря І.П.), виконуючи  її в ролях.
Проведений літературний марафон сприяв формуванню національного мовно-культурного простору учасників освітнього процесу, підвищення ролі української мови, як національної цінності.





субота, 22 лютого 2020 р.

День української мови

На виконання річного плану роботи гуртка «Українознавці», керівником Кузнецовою Т.О. в групах 5-6 р.ж. проведені тематичні заняття «День української мови».
Педагог познайомила дошкільнят  з легендою «Про мову», з відомими українськими поетами, письменниками, які своєю творчістю прославляли «мову солов’їну».
Малеча продемонструвала свої ораторські здібності, прочитав вірші великого Кобзаря та Лесі Українки.
       Робота гуртка «Українознавці» формує національно – патріотичну свідомість юних громадян нашої держави.





пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Родинна музична розвага «Без пісні нема України»


  На виконання плану заходів з національно-патріотичного виховання дошкільників, в групі 5 р.ж. «Вишеньки» (вихователі Харченко В.Р., Заволока Т.Г.) пройшла родинна музична розвага «Без пісні нема України».
         В залі зібрались сім’ї вихованців – шанувальники української народної пісні.
          Дошколята своїми віршами та піснями показали, як вони люблять свою родину, а батьки продемонстрували майстерність у виконанні відомих українських пісень.
          Проведений захід сприяв відродженню національної культури в сучасній українській сім’ї, формуванню національного менталітету учасників освітнього процесу.





четвер, 20 лютого 2020 р.

«Ранкові зустрічі»

На виконання плану заходів з підготовки до проведення  атестації педагогічних працівників ЗДО, вихователем Селезньовою О.В. проведено презентаційний захід «Ранкові зустрічі», який відвідала завідувач сектору дошкільної та позашкільної освіти Лисенко Л.В.
Педагог продемонструвала методику проведення ранкових зустрічей з дошкільниками 6 р.ж.  групи «Бджілка», тема дня – «Професії».
       Щоденні ранкові зустрічі – частина освітнього процесу, спосіб організації вільного спілкування і розвитку дошкільників.
        Вони позитивно налаштовують малюків на цілий день, сприяють розвитку комунікативних вмінь та навичок,забезпечують розумову активність.





Родинний захід «Казочка навчає»

На виконання плану заходів національно-патріотичного направлення  в групі 4 р.ж. «Сунички» (вихователі Терехова К.Г., Амельченко Н.О.) пройшов родинний захід «Казочка навчає» (сімейний театр за мотивами українських казок).
        Малеча групи, незважаючи на свій вік, продемонструвала знання відомих українських казок «Котик та півник», «Ріпка», «Колобок». Батьки не залишись осторонь і  запросили  малюків до лялькового театру на виставу «Зайчикова хатинка».
      Маленькі глядачі щиро аплодували артистам театру, а дізнавшись, хто виконував ролі – були приємно здивовані.





середа, 19 лютого 2020 р.

Фестивалі ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»

   На виконання річного плану роботи відділу освіти, дошкільнята усіх ЗДО міста  приймають участь у щорічному  фестивалі  ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив».
          Цьогоріч представники усіх садочків  зібрались у ЗДО № 28 «Малятко», щоб продемонструвати свої ораторські здібності на тему «Дитинство».
          «Світлячок» представляла вихованка групи 6 р.ж. «Бджілка» Остапова Ілона з віршем Н.Паснак «Гра у маму і доньку».
        За свої творчі здібності дівчинка отримала диплом учасника міського фестивалю та подарунки.
              Вітаємо Ілону із першими досягненнями!!!





вівторок, 18 лютого 2020 р.

«Хоч зима і злиться, а весні кориться»

     На виконання плану заходів музично-естетичного циклу, керівником музичним Волковою М.І., керівником гуртка «Українознавці» Кузнецовою Т.О. проведено календарно-обрядову розвагу до свята Стрітення.
          Дошколята 5-6 р.ж. зібрались у музичній залі, щоб урочисто попрощатись із пані Зимою та зустріти Весну – красуню.
        Діти піснями, віршами подякували Зимоньку  за морозець та сніжок, пограли у зимові ігри та квітами зустріли весну.
          Проведений захід залучив сучасних дошкілят до народних обрядів України.





пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Свято закосичення

    На виконання «Плану заходів з національно-патріотичного виховання дошкільників» (додаток до річного плану роботи ЗДО), в групі  5 р.ж. «Дзвіночки» вихователями Левковською Т.П., Коротченко С.В. проведена родинна розвага «Свято закосичення».
Дошколята групи та їх батьки ознайомились із народним обрядом першого закосичення маленької україночки, якій виповнилось 5 рочків.
Вихованці групи показали, що вони подорослішали і вміють  допомагати один одному, допомагати матусям. А матусі, в свою чергу, обравши  символічну стрічечку, з великою любов'ю заплели коси своїм донечкам.
Проведений родинний захід мав великого змісту для духовного виховання сучасних дошкільників.





середа, 12 лютого 2020 р.

«Місячник безпеки під час використання газу у побуті»

В закладі дошкільної освіти завершився «Місячник безпеки під час використання газу у побуті».
В групах 4-6 р.ж. пройшли підсумкові заняття за темою «Увага! Небезпека поруч», на яких вихованці груп в ігровій формі узагальнили отримані знання.
Діти закріпили правила безпечної поведінки  вдома, розширили свої уявлення про використання газу в побуті, усвідомили, що небезпека може бути не в самих предметах, а в необачній поведінці, закріпили знання та правила виклику аварійної служби газу.
Проведений Місячник сприяв формуванню свідомого розуміння цінності власного життя та оточуючих, формуванню навичок безпечної життєдіяльності в сучасному середовищі.





вівторок, 11 лютого 2020 р.

Виховання казкою

Читання казок – улюблене заняття дітей дошкільного віку. Твори народної творчості мають великий вплив на пізнавальний, мовленнєвий, моральний розвиток сучасного дошкільника.
Вихователь Шевченко Ю.М. знайомить своїх вихованців  із народними казками. Дошколята групи  4 р. ж. «Ромашка» впізнають улюблених героїв і вчаться самостійно розповідати казочки за допомогою пальчикового театру.
Театралізовані ігри захоплюють малюків, через образи, барви та звуки діти пізнають навколишній світ, вчаться спілкуватись,засвоюють норми моральної поведінки.






пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

Зимові прогулянки

Нарешті до Бердянська завітала довгоочікувана сніжна зима і звичайна прогулянка в дитячому садочку перетворилась на справжню зимову розвагу . Вихователь Іоніна Н.О. зі своїми дошколятами 6 р.ж. групи «Бджілка» щоденно підгодовують птахів. І цей сніжний день не став виключенням , бо малеча відповідально ставиться до цієї справи.
Спостереження за красою природи переросло у описові розповіді, а зимові розваги: ліплення сніговичків та сніжків завдали дітям стільки позитивних емоцій (радості, захоплення, веселощів, азарту) що важко передати словами!
Зимові прогулянки сприяють зміцненню здоров'я дошкільників  та  закріпленню знань  дітей про живу та неживу природу.





Теоретично-практичний семінар «Становлення дошкільника як соціальної особистості».

На виконання річного плану роботи ЗДО, вихователем - методистом Селезньовою О.В. проведено теоретично-практичний семінар «Становлення дошкільника як соціальної особистості».
          Під час методичного заходу були впровадженні ефективні форми масової роботи: тренінгові вправи «Мікрофон», «Подарунок», діалог «Фактори та шляхи соціалізації дошкільника» та педагогічний ринг, на якому учасники команд «Оптимістиісти» та «Песімісти» продемонстрували поєдинок протилежних думок на тему «Сімя та ЗДО - перші наставники маленької дитини». Педагоги визначили  позитивні та негативні моменти суспільного впливу на життя дітей і особливості та руйнівні моменти  родинного виховання. Командою «Рада наймудріших» надала поради для педагогів та батьків з питань успішної соціалізаціі дошкільників.
          Проведений семінар поглибив знання педагогів про форми та методи роботи з дітьми та батьківською громадськістю з питань формування соціальної компетенції  дошкільників.




вівторок, 4 лютого 2020 р.

«У світі улюблених казок»

Вихователь Іоніна Н.О. щодня запрошує своїх вихованців у світ чудових казок. Дошколята групи 6 р.ж. «Бджілка» знають вже багато народних творів, вміють їх самі розповідати як за допомогою ілюстрацій так і за допомогою  театральних атрибутів. Діти перевтілюються у справжніх акторів або розповідачів та з легкістю передають зміст знайомих казок. Старші вихованці називають головних героїв, аналізують їх вчинки, роблять висновки.
А під час комбінованих занять вихователь об’єднує різні види дитячої діяльності: мовленнєву, театралізовану, образотворчу і майбутні першокласники не тільки розповідають, а й малюють  казки. Із великим захопленням дітвора відображає на малюнках  цікаві казкові сюжети.
Такі заняття є елементом сучасного освітнього процесу і сприяють гармонійному розвитку дошкільників.





субота, 1 лютого 2020 р.

Місячник безпеки використання газу у побуті

В закладі триває «Місячник безпеки використання газу у побуті».
В групах 4-6 р.ж. згідно перспективного планування проводиться цілеспрямована робота з дошкільниками та їх батьками щодо вивчення та закріплення правил безпечної поведінки дітей вдома з газовим обладнанням. Педагогами груп використовуються ефективні форми та прийоми роботи щодо засвоєння основного правила: не підходити та не вмикати газові прибори!
Цікаві  тематичні бесіди, малювання, робота з наочністю сприяють закріпленню освітнього матеріалу.
Випуск соціальним педагогом Остафійчук Н. О. тематичної пам’ятки «Коли викликати службу 104!» допомогла молодим батькам підвищити рівень знань щодо створення безпечних умов життєдіяльності своєї дитини.
Організована фотовиставка «Вивчаємо правила безпеки вдома» підтвердила активну участь батьків в освітньому процесі ЗДО.