Гурток "Українознавці"


Керівник гуртка «Українознавці»
Кузнецова Тетяна Олександрівна

Освіта: вища педагогічна
Педагогічний стаж роботи: 18 років
Кваліфікаційна категорія: спеціаліст

Педагогічне кредо:
«До кожної дитини ключ знайти,
У праці результат хороший мати,
Упевнено і творчо до мети іти,
З любов’ю серце дітям віддавати.»

Народознавство  – наука про походження народу (етносу), процес його розвитку, особливості традиційного побуту, матеріальної та духовної культури.
Основна мета гуртка з  народознавства – «Українознавці»
- ознайомлення дітей з традиціями, звичаями, творчістю, промислами, ремеслами, мораллю та етикою українського народу, розвиток практичних навичок роботи з різноманітними матеріалами, що дає змогу виявити можливості дітей та їх природні нахили до певного виду художньої творчості, формування стійкого інтересу до творчої діяльності, виховання працелюбності, допитливості.
Гурток працює за програмою  з національно-патріотичного виховання дошкільників "Україна-моя Батьківщина" (О. Каплуновська, І. Кичата, ґю. Палець).

Основні завдання:
   ·      виховати свідомого українця, патріота своєї Батьківщини;
   ·      ознайомити дітей з багатством декоративно-вжиткового мистецтва,  виховувати повагу до культурних надбань народу;
   ·      навчити дітей бачити красу навколишнього світу ;
   ·      сприяти розвитку творчого мислення.
   ·      Програма гуртка  розрахована на 2роки для дітей 5-6 р. ж.

Заняття проводяться двічі на тиждень о 2 половину дня.
Невичерпним джерелом духовної краси є народознавство (історична наука, що вивчає культуру і побут народів світу, їх походження, розселення та культурно-побутові взаємини; етно­графія). Адже немає талановитішого вихователя, ніж рідна земля та її народ.

Народна творчість, фольклор, традиції – це харак­терні народні вихователі.
Народознавство виховує у наших малят моральні, патріотич­ні, естетичні, творчі задатки. Якщ.6 враховувати виховну силу народної казки, пісні, вишиванки, то вони є найважливішими засобами розвитку соціального індивідуума нашого майбутнього суспільства. За допомогою етнографії можна закласти в майбутнє покоління чемність, відповідальність, доброзичливість.
Кожна нація має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть.
Звичаї – це не відокремлене явище в житті народу, це – втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. Вони безпосередньо виливають на ду­ховну культуру народу, а це, у свою чергу, впливає на народну творчість. Саме тому народна творчість нерозривно пов’язана зі звичаями народу.
Звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки у сучасному, а також в історичному його минулому.
Народні звичаї охоплюють усі сфери громадського, родинного і особистого життя людей. Це ті неписані закони, якими керують­ся в найменших щоденних і найбільших національних справах.
Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Вони виробилися впродовж усього довгого життя і розвитку кожного народу.
Інтерес дитини до минулого батьків, бабусь і дідусів, до на­родних традицій є могутнім чинником розвитку повноцінної соціальної особистості, з високими життєвими позиціями, духов­ними потребами. Бабусина казка, мамина колискова, дідусева сопілочка – це те, що залишилося у кожному з нас, що не тільки наповнює теплими спогадами про дитинство, але й формує стійкий зв’язок із рідним народом, його культурою.
Таким чином, дитина змалечку навчається любити свій на­род, свою Батьківщину, почуватися її часткою.
 Одним з основних завдань педагогічної роботи з дітьми є формування в них відповідальності за майбутнє Батьківщини, психологічної готовності до збереження народного майна. Ми маємо допомогти малюкам опанувати особливості побуту, звичаїв, культури українського народу.
Доля повернулася до нас обличчям, подарувавши нам можли­вість щохвилини спілкуватися з дитинством, робити свій внесок у щасливе майбутнє України та її свідомих громадян.













Ігрове заняття за темою «УКРАЇНСЬКІ СТРАВИ: БОРЩ» для дошкільнят 5-6 р.ж.




            

        





Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.