пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Презентаційне заняття «Пригоди Мишеняти»

                 25.02.2021 В рамках проведення атестації педагогічних працівників ЗДО, вихователем

 Іоніною Н.О. проведено презентаційне заняття з дошкільниками  3 р.ж. «Пригоди Мишеняти».

Малеча допомагала Котикові  збирати великі та маленькі кубики, які розкидала бешкетниця- Мишка. Показали рівень знань кольорів та геометричних форм під час латання килимів.

Виконуючи цікаві завдання «Промінчики для Сонечка», «Збери корм для Мишеняти» дітки розвивали дрібну моторику пальців рук за допомогою прищіпок, сортування зернин квасолі та кукурудзи.

Проведене заняття сприяло розвитку психічних процесів (пам’яті, уваги, уяви) та сенсомоторних здібностей дітей раннього віку.



"ПОСИЛКА З КРАЇНИ МАТЕМАТЛЯНДІЇЇ"

             24.02.2021 На виконання річного плану роботи та з метою вирішення пріоритетного завдання ЗДО щодо розвитку інтелектуальних здібностей дошкільників засобами ППТ, вихователем Шевченко Ю.М. проведено колективний перегляд заняття з дошкільниками 5 р.ж. «Посилка з країни Математляндії».

Вихователь продемонструвала методику роботи за розвивальною технологією «Логічні блоки З. Д'єнеша». Під час гри з дидактичним матеріалом, який складається з комплекту логічних блоків, діти показали свої знання щодо орієнтації у світі геометричних фігур, проявили аналітичні здібності.

Граючи в улюблену гру «Побудуй фігуру» малеча проявила фантазію та конструкторські здібності.

Проведене заняття сприяло засвоєнню математичних знань, розвитку логічного та конструктивного мислення, пам’яті, інтелекту дітей, що допомагає зростати їм  допитливим, розумним та кмітливим.



ПРЕЗЕНТАЦІЙНЕ ЗАНЯТТЯ «ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ МАТЕМАТИКИ»

             23.02.2021 В рамках проведення атестації педагогічних працівників ЗДО, вихователем Левковською Т.П. проведено презентаційне заняття з дошкільниками 6 р.ж. «Подорож країною Математики».

Педагогом продемонстрована робота за універсальною технологією «Кольорові палички Д.Кюізенера».

Майбутні першокласники показали вміння та навички користування математичним посібником під час  прямої та зворотної лічби, засвоєння складу числа, понять більше-менше, вирішення прикладів на додавання.

Впровадження інноваційної методики сприяє інтелектуальному розвитку дошкільників, що є гарантією їх успішності  в подальшому шкільному навчанні.

Заслуговує на увагу творчий підхід вихователя Левковської Т.П. щодо роботи дітей з лічильним набором Д.Кюізенера, який має високу вартість  і на жаль батьки не готові їх придбати. Альтернативою стали кольорові полоски  (з дотриманням відповідних розмірів).  Вихователь, одержимий ідеєю навчання дітей за інноваційною технологією, творчо реалізовала  це питання.Результати роботи - активність  дітей та засвоєння матеріалу на високому та достатньому рівні.



вівторок, 23 лютого 2021 р.

Міжнародний день рідної мови

22.02.2021 В рамках відзначання Міжнародного дня рідної мови (21 лютого) керівником гуртка «Українознавці» Кузнецовою Т.О. проведено тематичні заняття з дошкільниками  5-6 р.ж. «Рідна мова українська».

Педагог ознайомила дітей зі зразками українського фольклору, віршами українських поетів, національними іграми у віршованій формі із твором З.Квіта «Казка про українську мову».

Проведене тематичне заняття розкрило дітям красу та багатство української мови, сприяло вихованню національного менталітету юних громадян  нашої держави.



пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Презентаційне заняття «Рукавички для малят»

17.02.2021 В рамках проведення атестації педагогічних працівників ЗДО, вихователем Семеновою Є.М. представлено презентаційне заняття з дошкільниками  3 р.ж.  «Рукавички для малят».

Заняття в онлайн-режимі відвідали члени атестаційної комісії відділу освіти Бердянської міської ради: завідувач сектору дошкільної та позашкільної освіти Лисенко Л.В., головний спеціаліст відділу освіти Шадуріна Г.П., директор ЗДО №37 «Пізнайко» Рємєта Т.М. та педагоги ЗДО.

Вихователь Семенова Є.М. продемонструвала використання ефективних прийомів роботи з найменшими вихованцями, що сприяють розвитку сенсорних здібностей та  навичок малювання засобами нетрадиційних технік.

Малювання пальчиками надає дітям емоційне задоволення, сприяє розвитку дрібної моторики рук, просторового мислення, творчості, кольоросприйняття.

Досвід роботи вихователя Семенової Є.М., сприяє художньо - естетичному розвитку дітей.



Подорож до казкового лісу

           19.02 .2021 На виконання річного плану роботи, вихователем Яковенко Л.В. проведено колективний перегляд заняття з дошкільниками 4 р.ж. «Подорож до казкового лісу» (розвиток мовлення через ознайомлення з народною казкою). Малеча разом з в вихователем опинилась в казковому лісі відомої казки «Рукавичка».

Діти показали свою мовленнєву активність: утворювали нові слова (дієслова), висловлювались простими реченнями, відповідали на запитання за текстом, цитували діалоги героїв казки.

Проведене заняття сприяло збагаченню українського словника, розвитку мовленнєвих, комунікативних здібностей дошкільників, формуванню інтонаційної виразності  та  акторських  здібностей. Робота за  українською  казкою «Рукавичка» сприяла вихованню моральних якостей – дружби, колективізму, товариськості, бажання допомагати іншим, вихованню любові до народного фольклору, до рідної української мови.



Зиму проводжаємо, весну зустрічаємо

             15-18.02.2021 Під такою назвою в групах 5-6 р.ж.керівником музичним Волковою М. І. та керівником гуртка «Українознавці», Кузнецовою Т.О., проведена тематична розвага «ЗИМУ ПРОВОДЖАЄМО, ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО», на якій зустрілись Зимонька – зима та Весна – красна.

Зима ще хоче зберегти свої права, але Весна іде та прикрашає усе на своєму шляху.

Хороводи,  веселі ігри, запальні таночки, дзвінки пісні лунали у музичній  залі.

Гарний настрій та безліч задоволення отримали усі учасники тематичної розваги. Дошкільнята поділились своїми емоціями з батьками!



середа, 17 лютого 2021 р.

ВАРТІСТЬ ХАРЧУВАННЯ У ЗДО

До уваги батьків!

Змінено оплату за харчування дітей у ЗДО

1. Згідно Рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 09 лютого 2021 року №25 встановлено з 01.03.2021 року вартість  харчування для дітей у закладах дошкільної освіти 36,50 гривень на день.

2. Батькам або особам, які їх замінюють,  вносити плату за харчування дітей у розмірі 21,90 гривень на день, що становить 60% від вартості харчування.

Рішення виконавчого комітету Бердянської міської ради від 

 09 лютого 2021 року №25 



пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

ГОРОД НА ПІДВІКОННІ

 11.02.2021

В групах 3-6 р.ж. проходить освітній проект «Город на підвіконні», щодо формування у дітей спостережливості   та інтересу  до дослідницької діяльності з вирощування культурних рослин в кімнатних умовах. Педагоги груп творчо підійшли до вирішення  цього питання, створивши казкові городи. Навіть маленькі  вихованці груп 3-4 р.ж. спостерігають як проростає цибулька, а діти 5-6 р.ж. допомагають своїм вихователям висаджувати квасолю, часник, насіння. Спостерігають як з’являються перші паростки, стеблинки, листочки. Проведена робота  сприяє ознайомленню дітей з циклом розвитку рослин, формує спостережливість, розвиває працьовитість.



ЗОРЯНЕ НЕБО

             10.02.2021 Малювання  - творчий процес, який завжди  захоплює  Дошкільнят. Малеча  групи 4 р.ж. «Сонечко» (вихователь Дударенкова Т.А.) люблять  малювали  на кольоровому папері. На цей раз діти старанно зобразили зоряне небо, використовуючи кольорову крейду. Зображувальна діяльність має велике значення для всебічного розвитку дитячої  особистості. В процесі творчої діяльності формуються такі якості як спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності.



ПРАВА СВОЇ ТИ ЗНАЙ, ОБОВ’ЯЗКИ - НЕ ЗАБУВАЙ!

             09.02.2021 Під такою назвою в групі 6 р.ж. «Дзвіночки» (вихователь Левковська Т.П.) пройшло пізнавальне заняття з правової освіти майбутніх першокласників.

За допомогою цікавих ігор дошкільники продовжували знайомитись зі своїми правами та обов’язками, завоювали норми морально – правової культури.

Результати цілеспрямованої правовиховної роботи з дошкільниками – це сформовані знання, уміння і навички, які є складовою необхідного дітям комплексу знань про життя, є основою соціалізації дитини дошкільного віку.



пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

ЗНАЙОМИМОСЬ ЗІ СВІТОМ

 05.02.2021 

Вихованці групи 3 р.ж. «Морячки» завітали в гості до лікаря. Вихователь  групи Якущенко С.В., граючи з малечею, розповідала  як лікар лікує людей. Малюки мають певний досвід спілкування з лікарями, тому намагались відобразити діїї дорослих. Гра була цікавою та пізнавальною .

Так за допомогою ігрової діяльності  дошкільнята  пізнають  оточуючий світ, що сприяє формуванню  їх компетентціі.



четвер, 4 лютого 2021 р.

У СВІТІ ПРИРОДИ

             02.02.2021 Формування знань дошкільнят 4 р.ж. про кімнатні рослини систематично здійснюється педагогом Яковенко Л.В.

Малеча знає, щоб милуватись кімнатними рослинами , необхідно за ними доглядати.

Дошкільнята групи «Веселка», засвоїли що живі квіти люблять пити водичку ї тому  їх необхідно поливати. Малюки вчаться спостерігати за грунтом і листям квітів намагаються запам’ятати їх назви, оцінюють їх красу.

В процесі цієї діяльності у дітей формуються трудові навички, екологічні  знання та естетичні почуття.



ВЧИМОСЯ МАЛЮВАТИ

01.02.2021   Дітям подобається малювати вже у ранньому віці, особливо цікаво та весело малювати на кольорових листах паперу.

Маленькі художники групи 3 р.ж. «Бджілка» разом з вихователем Іоніною Н.О. вчились малювати білою гуашшю Сніговичка. Малеча старанно вчилась тримати пензлик та користуватись ним. Творчий процес був захоплюючий, а результати продуктивної діяльності - дивовижними.

В процесі малювання у дітей удосконалюється спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак.



понеділок, 1 лютого 2021 р.

Новий Стандарт дошкілля: МОН схвалена нова редакція документа Освіта в Україні

21 грудня 2020 року Міністерством освіти і науки України була схвалена нова редакція Базового компонента дошкільної освіти, що створює сприятливі умови для продовження реформи дошкільної освіти із забезпеченням наступності між дошкіллям і школою.

У документі визначено, що Базовий компонент дошкільної освіти – є Державним стандартом, який визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.

Ціннісні орієнтири Базового компонента:

  • повага до особистості дитини, її потреб та можливостей, індивідуального досвіду;
  • зміцнення, збереження фізичного і психічного здоров’я дитини та її емоційний розвиток;
  • цінність гри як провідного виду діяльності дитини дошкільного віку та активного пізнавального інтересу;
  • визнання розвивального потенціалу безпечного та інклюзивного освітнього середовища;
  • цінність родинного виховання та родинного благополуччя для розвитку дитини.

Оновлений Стандарт покладений забезпечити доступність української дошкільної освіти для всіх дітей раннього та дошкільного віку, зокрема й дітей з особливостями розвитку, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

              Новий Стандарт дошкілля 

(НАТИСНИ ТУТ)